فروش آنلاین با دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ ، راهی برای پیشرفت. اگر در  کسب و کار خود بهترین هم باشید تا وقتی دیگران از وجودتان بی خبر باشند انگار که وجود ندارید .مهمترین نکته برای کسب و کارها حضور در اینترنت است و در چند سال آینده کسب و کارهایی که در اینترنت حضور ندارند از بین خواهند رفت و این تهدید را باید جدی گرفت

دیجیتال مارکتینگ

``برای بقا و موفقیت کسب و کار خود باید در فضای اینترنت حضوری فعال داشته باشید``

در ابتدا به این موضوع میپردازیم که دیجیتال مارکتینگ چگونه تا این اندازه مهم و مطرح شد. در عصر حاضر تنوع شرکت های ارائه دهنده خدمات و محصولات بسیار زیاد شده است. این موضوع با خود افزایش رقابت را به همراه خواهد داشت. در نتیجه برای پیروزی در این رقابت گسترده باید با برنامه ریزی دقیق عمل کرد و از تکنولوژی های روز بهره مند شد. مهمترین نکته برای کسب و کارها حضور در اینترنت است و طبق پیش بینی های انجام شده در چند سال آینده کسب و کارهایی که در اینترنت حضور ندارند از بین خواهند رفت و این تهدید را باید جدی گرفت. بعد از حضور در اینترنت ، با استفاده از ابزارهای دیجیتال و برنامه ریزی دقیق می توان به موفقیت رسید.

در ابتدا به این موضوع میپردازیم که دیجیتال مارکتینگ چگونه تا این اندازه مهم و مطرح شد. در عصر حاضر تنوع شرکت های ارائه دهنده خدمات و محصولات بسیار زیاد شده است. این موضوع با خود افزایش رقابت را به همراه خواهد داشت. در نتیجه برای پیروزی در این رقابت گسترده باید با برنامه ریزی دقیق عمل کرد و از تکنولوژی های روز بهره مند شد. مهمترین نکته برای کسب و کارها حضور در اینترنت است و طبق پیش بینی های انجام شده در چند سال آینده کسب و کارهایی که در اینترنت حضور ندارند از بین خواهند رفت و این تهدید را باید جدی گرفت. بعد از حضور در اینترنت ، با استفاده از ابزارهای دیجیتال و برنامه ریزی دقیق می توان به موفقیت رسید.

دیجیتال مارکتینگ را بهتر بشناسید

برای درک بهتر دیجیتال مارکتینگ می توان تعریف ساده ای را برای آن در نظر گرفت. دیجیتال مارکتینگ به معنای استفاده از ابزارهای دیجیتال برای بازریابی خدمات و محصولات است. کمتر کسی پیدا می شود که برای انجام کارهای خود از اینترنت و موبایل خود استفاده نکند. مردم برای خرید محصولات و سفارش خدمات مد نظر خود در اینترنت و شبکه های اجتماعی جستجو میکنند و از میان گزینه های موجود بهترین را انتخاب میکنند. پس لازم است به کمک ابزارهای دیجیتال خود را به مخاطبین معرفی کنید تا شانس دیده شدن داشته باشید.

``بازاریابی و فروش به کمک ابزارهای دیجیتال تعریفی ساده از دیجیتال مارکتینگ است``

دیجیتال مارکتینگ شامل چه خدماتی است

دیجیتال مارکتینگ شامل چه خدماتی است

دیجیتال مارکتینگ در واقع شامل تمام خدماتی که برای حضور و موفقیت در دنیای دیجیتال نیاز دارید، است. در ابتدا با طراحی سایت و راه اندازی شبکه های اجتماعی در دنیای دیجیتال حضور پیدا می کنید و در ادامه با تولید محتوا و تبلیغات دیجیتال در مسیر موفقیت گام بر میدارید. در ادامه به صورت خلاصه خدماتی که یک آژانس دیجیتال مارکتینگ حرفه ای ارائه می دهد را عنوان می کنیم :

طراحی سایت

طراحی سایت

اولین گام پیاده سازی سایت برای کسب و کار است. سایت شعبه آنلاین شماست که در هر زمان و مکانی برای مشتریان شما در دسترس است. ظاهر زیبا ، کاربری آسان ، سرعت لود بالا ، بهینه بودن برای گوگل از جمله فاکتورهای اساسی است که باید در طراحی سایت به آن توجه شود.دیجیتال مارکتینگ خود را با طراحی سایت شروع کنید.

سئو و بهینه سازی سایت

سئو و بهینه سازی سایت

سایت شما برای جذب مخاطب و مشتری و در نتیجه فروش لازم است در نتایج برتر گوگل حضور داشته باشد. در سئو ابتدا با آنالیز کسب و کار شما و رفتار مشتریان هدف ، بهترین کلمات کلیدی برای کسب و کار شما انتخاب می شود. با حضور شما در این کلمات در صفحه اول گوگل حتما مشتریان تازه ای پیدا خواهید کرد! در تصور بعضی ها دیجیتال مارکتینگ در سئو خلاصه میشود.

طراحی اپلیکیشن

طراحی اپلیکیشن

داشتن اپلیکیشن برای ارائه خدمات و محصولات می تواند برای کسب و کار شما مزیت محسوب شود و همچنین دسترسی کاربران به شما را راحت تر می کند. بنابراین با طراحی اپلیکیشن کاربردی و جذاب می توانید با حضور دائمی در موبایل مشتریان خود آنها را به برند و کسب و کار خود وفادار سازید. در دیجیتال مارکتینگ از هر ابزاری باید استفاده کرد.

تدوین استراتژی محتوایی

تدوین استراتژی محتوایی

با آنالیز مخاطبین و مشتریان هدف شما استراتژی محتوایی تدوین میشود. در استراتژی محتوایی میزان محتوا ، نوع محتوا ( متن- ویدئو- عکس و…)،موضوع محتوا، نحوه ی بیان در محتوا ، محل انتشار محتوا و سایر جزییاتی که مشخص میکند چه نوع محتوایی تولید کنیم ، مشخص میگردد. استراتژی محتوایی درست به برندسازی کسب و کار شما کمک بسیار زیادی میکند و بخش مهمی در دیجیتال مارکتینگ محسوب می شود.

تدوین تقویم محتوایی

تدوین تقویم محتوایی

بعد از مشخص شدن استراتژی محتوا نوبت به تدوین تقویم محتوایی می رسد. در تقویم محتوایی، زمان و مکان انتشار تحت یک تقویم اجرایی مشخص میگردد تا طبق این تقویم محتوایی ، فرآیند تولید محتوا مدیریت و انجام شود. با داشتن تقویم محتوایی شما مقید خواهید شد که برنامه های دیجیتال مارکتینگ را دقیق اجرا کنید.

تولید محتوا

تولید محتوا

حجم اطلاعات در فضای مجازی بسیار زیاد است و لازم است با ارائه محتوا کاربردی و جذاب مخاطبان را جذب کنید. در واقع بازاریابی محتوایی ارائه محتوای کاربردی و جذاب به مخاطب و سپس هدایت مخاطب برای فروش محصولات و خدمات است. در دیجیتال مارکتینگ تولید محتوا شامل تولید محتوای متنی ، ضبط ویدئو ، پادکست ، ساخت موشن گرافیک و عکس برداری است. تولید محتوا هم برای سایت و هم برای شبکه های اجتماعی مدنظر است.

مدیریت تبلیغات دیجیتال

مدیریت تبلیغات دیجیتال

شیوه های تبلیغاتی زیادی وجود دارد. باید متناسب با کسب و کار شما بهترین روش ها انتخاب شود. تبلیغات دیجیتال شامل تبلیغاتی کلیکلی، تبلیغاتی همسان،تبلیغات درون برنامه ای، تبلیغات در اینستاگرام و شبکه های اجتماعی و سایر تبلیغاتی که در بستر اینترنت و موبایل است. در دیجیتال مارکتینگ مدیریت بودجه از اهمیت بالایی برخوردار است تا شما از هزینه هایی که برای تبلیغات میکنید به بالاترین بازدهی دست یابید.

تبلیغات گوگل

تبلیغات گوگل

یکی از سریع ترین و موثرترین روش ها برای دیده شدن سایت و جذب مشتری استفاده از تبلیغات گوگل یا همان گوگل ادوردز است. در دیجیتال مارکتینگ ، سئو نقش بسیار مهمی دارد اما سئو در بلند مدت جواب می دهد و برای اهداف کوتاه مدت استفاده از تبلیغات گوگل یا همان گوگل ادز بهترین گزینه است. در تبلیغات گوگل باید بهترین کلمات انتخاب شود و کمپین هدفمندی با توجه به استراتژی کسب و کار شما پیاده سازی شود تا بهترین نتیجه را کسب کنید.

مزایای دیجیتال مارکتینگ نسبت به بازاریابی و تبلیغات سنتی

در دهه های گذشته تبلیغات و بازاریابی به شیوه سنتی اجرا میشد. کسب و کارها برای تبلیغات خود از چاپ تراکت و تبیلغات در روزنامه ها ، مجله و پیک های محلی یا شهری استفاده میکردند. البته امروزه نیز از چنین شیوه های تبلیغاتی استفاده میشود که یکی از مهمترین ضعف های آن غیرقابل آنالیز بودن آنهاست یعنی شما نمی توانید میزان بازخورد و جذب مشتری را در این شیوه های تبلیغاتی محاسبه کنید. در ادامه به برخی از مزایای دیجیتال مارکتینگ می پردازیم تا جذابیت های آن بیشتر از پیش برای شما آشکار گردد.

``دیجیتال مارکتینگ اثرگذارترین و بهینه ترین شیوه برای جذب مشتری و برندسازی است.``

اثربخشی بالا

وقتی شما در اینستاگرام خود فعالیت میکنید و دننبال کننده بسیاری دارید این ارتباط دائمی و روزانه است و این موضوع باعث مشود اثربخشی بسیار بالایی در مخاطبین خود ایجاد کنید. اما در تبلیغات سنتی هیچ گوئنه ارتباط نزدیکی با مخاطبان خود ندارید و محتوا و تبلیغات شما در زمان بسیار محدودی در دسترس آنها خواهد بود در نتیجه نمی توانید اثرگذاری بالایی در مخاطب داشته باشید. در واقع ارتباط نزدیک با مخاطب در دیجیتال مارکتیگ باعث میشود که اثرگذاری آن نسبت به سایر تبلیغات چندین برابر باشد.

قابل اندازه گیری بودن

در دیجیتال مارکتینگ شما به راحتی میتوانید با اعداد و ارقام میزان اثرگذاری تبلیغات را متوجه شوید و بدانید در مسیر درستی پیش میروید یا خیر. برای مثال با تبلیغات گوگل میتوان تعداد دقیق ورودی سایت و تماس ها و یا فروشی که صورت گرفته را متوجه شد. این در حالی است که در هیچ کدا م از روش های سنتی چنین امکان دقیقی وجود ندارد. این مزیت در قالب فریمورک race به طور ویژه ای قابل لمس است. در این فریمورک چرخه عمر مشتری از لحظه پیشنهاد تا زمان خرید قابل اندازه گیری و بررسی است. در ادامه با مدل race بیشتر آشنا خواهیم شد.

تبلیغات گوگل

در تبلیغات گوگل هزینه تنها به ازای هر کلیک روی متن تبلیغ شما محاسبه می‌شود و نمایش تبلیغ هیچ هزینه‌ای ندارد. در نتیجه مطمئن هستید که تبلیغ شما به صرفه است. چرا که بابت کسانی که سایت شما را انتخاب نمی‌کنند، هیچ هزینه‌ای پرداخت نخواهید کرد. البته، بگذارید روی دیگر سکه را هم ببینیم. در صورتی که تبلیغات گوگل شما به درستی مدیریت نشود، ممکن است تمام هزینه شما بابت تبلیغات به ضرر تبدیل شود. پس باید مطمئن شوید که تبلیغ خود را به بهترین شکل تنظیم می‌کنید (در این کتاب تمام اصول درست را برای موفقیت در گوگل ادز یاد می‌گیرید.

صرفه جویی در هزینه

هزینه چاپ و تبلیغات در روزنامه یا مجله ها بسیار زیاد است. برای مثال شما حساب کنید هزینه چاپ ۱۰ هزار تراکت و پخش آن در سطح شهر چقدر هزینه دارد؟ یا اگر بخواهید در پیک های محلی تبلیغات انجام دهید چقدر میشود؟ از همه مهمتر این محتوا و تبلیغات تاریخ مصرف دارند و نهایت چند روزی در دسترس مخاطبین هستند. حال این هزینه ها را با هزینه سئو برای رسیدن ۲ کلمه کلیدی به صفحه اول گوگل مقایسه کنید! شک نکنید هزینه و ماندگاری تبلیغات دیجیتال نسبت به تبلیغات سنتی بسیار به صرفه تر است.

عدم محدودیت به زمان و مکان

در تبلیغات سنتی شما برای اینکه بتوانید در سطح جهانی تولید محتوا و تبلیغات کنید باید بودجه ای عظیم و زمانی غیرقابل باور صرف کنید. اما به لطف اینترنت در دیجیتال مارکتینگ شما نه تنها در کشور بلکه در ساسر دنیا میتوانید به راحتی برای مخاطبین خود محتوا تولید کنید و آنها را جذب کنید.

دسترسی بالا

در دیجیتال مارکتینگ  کاربران تبلیغات و فعالیت های شما را در تلفن همراه خود به راحتی میتوانند مشاهده کنند و به راحتی در دسترس آنها قراردارد. نسبت به تبلیغات سنتی که لازم است مخاطبان شما حتما روزنامه یا مجله ای خریداری کنند دیجیتال مارکتینگ دسترسی بی نهایت بهتری دارد. مردم نمی توانند یک روزنامه یا تراکت را همواره با خود حمل و نگهداری کنند ولی گوشی موبایل آنها همیشه همراهشان است.

مشاوره رایگان

شرکت طراحان وب پارس

برای تماس، فرم را تکمیل کنید.

شما چی ترجیح میدید؟
تماس با کارشناسان ما:
دریافت مشاوره تخصصی رایگان

تلفن : 09981305877 – 09120684023

ایمیل : info@webpars.net